تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بسترن

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بسترن

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بسترن قابل توجه دارندگان خودرو بسترن B50F خودروهای اتوماتیک مجموعه سرویسکار با تهیه این رابط قادر به انجام تعویض کامل روغن گیربکس بسترن شده است و اماده خدمت به شما عزیزان می باشد . موجود بر خلاف خودروهای بسترن جهت خنک شدن روغن گیربکس اتوماتیک که به وسیله دو عدد شلنگ روغن گیربکس را به یک رادیاتور اضافی که در رادیاتور موتور این خودروها تعبیه شده می فرستد ودر آنجا دمای روغن گیربکس را پایین می آورد و روغن خنک شده دوباره به گیربکس فرستاده می شود ولی در خودرو بسترن اینگونه نیست بلکه یک رادیاتور جداگانه روی گیربکس نصب شده و روغن گیربکس در ان حرکت می کند و دو شلنگ آب از رادیاتور موتور به رادیاتور اضافه شده وصل می شود و عمل پایین آوردن دمای روغن را انجام می دهد . جهت تعویض روغن گیربکس این خودرو نیاز است که رادیاتور جدا و یک رابط به جای آن بسته شود که به وسیله این رابط دستگاه ساکشن کیربکس به خودرو وصل شده و ارتباط شلنگ های رفت و برگشت روغن از دستگاه به گیربکس خودرو امکانپذیر می شود .

توصیه ها و نکات ساده برای افزایش طول عمر خودرو

توصیه ها و نکات ساده برای افزایش طول عمر خودرو

توصیه ها و نکات ساده برای افزایش طول عمر خودرو هر 20 یا 30 کیلومتر شمع خودرو را تعویض کنید. شمع خودرو در نتیجه زیاد کار کردن و تحمل گرمای زیاد و حرارتی که از جریان الکتریسیته ناشی می شود ، دچار آسیب می گردد و نوک شمع که جنس آن فلزی است ، خورده می شود. از طرفی در نتیجه سوختن موادی مانند بنزین در فضایی که شمع قرار دارد ، املاح این سوختگی بر روی شمع یک لایه از فلزی مانند سرب باقی می گذارد که به تدریج در تولید جرقه اختلال ایجاد می کند . این اختلال باعث خام سوزی و ناقص کار کردن موتور و در نتیجه فشار آمدن به موتور و افزایش مصرف سوخت می شود .

کروز کنترل

کروز کنترل

آپشن های خودرو کروز کنترل کروز كنترل ابزاري براي ثابت نگاه داشتن سرعت خودرو در مقدار مورد درخواست راننده است و براي آسودگي رانندگي در مسيرهاي طولاني به كار مي رود. در اين سيستم امكان تثبيت سرعت خودرو در شرايط مختلف بدون استفاده از پدال گاز از طریق کلیدهای واسط فراهم شده است.

نگهداری خودرو

نگهداری خودرو

تعویض روغن موتور روغن موتور با گردش در موتور، با مواد مختلفی که در عملیات احتراق تولید میشود، آلوده شده و لذا روغن موتور به نوعی مصرف یا اکسید می‌شود و با انجام عمل پاک کنندگی و جذب سایر مواد، رنگ طبیعی روغن موتور تیره می‌شود و بایستی متناسب با کارکرد اعلام شده از سوی شرکت سازنده، آنرا تعویض نمود.در شهرهای پر ترافیک توصیه شده است که روغن موتور را زودتر تعویض نمود.